Xtorm 124475 - XG2SL025 Go2 SlimLine 25W charger
W32
Shipped in 24h
Request a custom quote for your products
Fast Shipping
Secure payment
Reliable Support
Need assistance or to request a quotation?
Contact sales@wordans.be OR 02 586 22 00 Monday - Friday 10h-12h & 14h30-16h00
Xtorm 124475 - White - XG2SL025 Go2 SlimLine 25W charger
Starting at
VAT incl.
VAT excl.
White
Stock In 3 Months
1-7
More
Stock
Quantity
21.01
Add to Cart
Get an Express Quote
Bancontact
KBC
Visa
Mastercard
Apple Pay
GooglePay
Klarna
American Express
Belfius
Product description
WEIGHT
44 g.
The 25W SlimLine charger is a compact, high-quality adapter designed for convenience at home or on the go. Measuring just 1.5 cm thin, its ultra-slim, space-saving profile makes it easy to carry and perfect for travel. Despite its small size, it delivers powerful performance with both a USB-A and USB-C port, allowing you to fast-charge multiple devices simultaneously. Supporting Xtorm 33W Super Charge and PPS technology, it ensures efficient and safe charging across a wide range of devices. With an automatic standby safety feature for added peace of mind, the SlimLine Charger combines reliability, speed, and portability in one sleek design. Made of 97% GRS certified recycled plastic.